CHS PK Cavies

Petra & Peter Šimkovič

Prihlásenie

18. január 2016
Včera neskoro večer k nám docestovali z "daleké ciziny" švajčiarsky tedíci. Morčinky sú nádherné a naši chlapci sa na ne už tešia. Po karanténe ich určite zoznámime.


29. december 2015
Takto pred koncom roka sme sa rozhodli zhrnúť uplynulý rok. Rok môžme hodnotiť ako úspešný. Začiatkom leta sa nám podarilo presťahovať sa do rodinného domu a stiesnené priestory 3i panelákového bytu sme vymenili za oveľa väčšie priestory rodinného domu. Konečne sme sa dostali aj k tvrdej práci na našom chove. Môžme sa pochváliť niekoľkými prírastkami anglických hladkých vo farbe danish blue (dánska modrá). Náš odchovanec bol predvedený aj na 7. a 8. Duo Cavy Show v Nitre, kde ako baby získal jednu kartičku CAC, a my sa tešíme na jeho ďalšiu výstavnú kariéru. Samozrejme sa darilo aj ďalším našim odchovancom a nás veľmi teší, že sa u nás rodia krásne morčiatka, ktoré získavajú dobré hodnotenia aj bez nutnosti umelo zasahovať do ich vzhľadu. 
Medzi ďalšie úspechy patrí náš chov bielych skinny a baldwin morčiatok. Pár ďalších vecičiek si nechávame zatiaľ v tajnosti a keď nastane tá správna doba, určite to zverejníme.
Pár štatistických údajov. V roku 2015 sme mali 15 vrhov v ktorých sa nám narodilo 43 morčiatok (z toho 19 samcov a 24 samíc).
Rok sme zakončili triom šampionátov pre Quida BDW Cavia Bohemia. Kartičiek sa nám nazbieralo už veľmi veľa a tak sa Quido môže pýšiť titulmi SKCJ (Slovenský Šampión Mladých), SKCH (Slovenský Šampión) a SKGC (Slovenský Grandšampión). 
Kto ma poznáte, isto viete, že nepatrím medzi ľudí čo veľa píšu a tak toto zhrnutie ukončím s prianim Všetkého dobrého všetkým našim priateľom ale aj úplne cudzím ľuďom. Prajeme Vám šťastný a úspešný nový rok 2016.

20. december 2015
po dlhej odmlke pokračujeme v poskytovaní informácií z našej CHS. Počas tejto doby sme pokračovali vo zveľaďovaní chovu a naše morčiatka nám neprestali robiť radosť. Podarilo sa nám presťahovať do väčších priestorov a naše morčiatka sa tak konečne dočkali ešte lepších podmienok. Už vyše roka sa venujeme aj chovu morčiatok v, zatiaľ ešte málo rozšírenej, farbe dánska mordrá (danish blue).

04. máj 2013
dnes sme sa zúčastnili ďalšej skvelej výstavy, Jarná Morčacia Banská Bystrica, ktorú organizovala Alenka Mikulinová. Na výstave posudzovali štandard A+B Mateusz Kozuch (PL) a István Siklósi (HU) a štandard C posúdil Peter Supuka. Na výstavu sme, kvôli pokazenému autu, šli vlakom a tak sme mohli vziať len 3 morčiatka. Chattien del Katee získal 97,5 boda a má svoju druhú kartičku CAC. Zároveň sa stal aj víťazom skupiny bezsrsté baby (1. BOG). Quick ze Stínu hvězd zostal v tesnom závese a zo ziskom 97 bodov má taktiež kartičku CAC. Na poslednú chvíľu dohlásená (kvôli súťaži o najlepší pár) Hrozinka z Litovelských Luhů nebola vo výstavnej kondícii no aj napriek tomu získala 92,5 boda.

16. marec 2013
ziskom tretej kartičky CAC na dnešnej 2. Lučeneckej výstave splnila Hrozinka z Litovelských Luhů podmienky na udelenie titulu Slovenský šampión. Gratulujeme jej.

16. január 2013
máme radostnú správu. Dnes sa nám narodili vrh F1 - naše prvé skinny morčiatka. Mamka Hrozinka z Litovelských Luhů a ocko Quick ze Stínu hvězd sa z maličkých veľmi tešia. A samozrejme aj my!

27. október 2012
ešte takto pred koncom mesiaca sa rady našich morčiniek rozšírili o skinny samičku Marsyas Xephira a skinny samčeka Quick ze Stínu hvězd. Veríme, že sa stanu platnými členmi našej maličkej skupinky morčiatok.

16. október 2012
dnes sa nám narodili náš prvý vrh génových skiníčat. Bližšie informácie a fotky budú v priebehu mesiaca.

09. jún 2012
skoré ranné vstávanie sa oplatilo. Strávili sme prekrásny deň s našimi kamarátmi chovateľmi na perfektne pripravenej výstave v Lučenci. Obe organizátorky (Evka Bednárová a Nika Bariaková) svoju premiéru zvládli na jedničku a už teraz sa tešíme na druhý ročník. Na výstave si naše skinice viedli dobre o čom svedčia aj kartičky CAC pre obe a zároveň sa obe aj umiestnili. Krystal z Litovelských luhů bola 3. najlepšie skinny a Hrozinka z Litovelských luhů bola 2. najlepšie skinny a zároveň aj Najlepšia bezsrstá samica. Po návrate domov našu radosť vystriedal smútok, keď sme zistili, že naša Sedna von Adelaide uhynula pri pôrode. Pri pitve sme našli dve morčiatka. Jedno bolo veľmi maličké no druhé bolo obrovské, malo cez 150g. Obe maličké boli už taktiež mŕtve. Bohužiaľ aj takýto vie byť občas osud krutý a berie nám našich miláčikov bez varovania.

12. máj 2012
konečne sme si našli čas a šli sme si na 8. hanácku výstavu po nášho nového skinnika. je krásnučký a baby sa ne neho už tešia. Vitaj Grisom!

24. marec 2012
dnes nastal deň D a konala sa výstava Rodent EXPO 2012 v Bratislave (v kulturáku v Karlovke). Dopadli sme celkom dobre. Hrozinka z Litovelských luhů získala 96 bodov a stala sa BOB skinny (1. miesto), BOG bezsrsté (1. miesto). Mala rovnaký počet bodov ako naša druhá skinica Krystal z Litovelských luhů. No niekto to vyhrať musel. Obe získali aj CAC. Keďže sa naše dlhosrsté samičky tesne pred výstavou po okúpaní totálne obhrýzli tak sme ich vzali, nech si aspoň pozrú prostredie. Sedna von Adelaide získala 94 bodov a Clara PK Cavies bola diskvalifikovaná za príliš krátku srsť. Nabudúce jej asi pred výstavou dáme náhubok, aby sa neobhrýzala. Aj napriek tomu sme s výstavou boli spokojní a ešte raz chcem poďakovať celému realizačnému tímu s ktorým sme sa na príprave výstavy podieľali.

08. január 2012
a znova nás je o dvoch viac. dnes k nám došli dve skinice Hrozinka a Krystal z Litovelských luhů.

07. január 2012
dnes sa nám narodil krásny vrh D. 3x samička a 1x samček. 2x corronet a 2x sheltia. 3x agouti zlatá a 1x čierna. Proste dokonalé

24. december 2011
dnes moja milovaná manželka dostala, dúfam že vytúžený, darček. Kocúrika Babbar Rostov - donský sphynx. Chovateľskej stanico Rostov ďakujem za to, že to mojej manželke celý dlhý mesiac neprezradili a udržali všetko v tajnosti až do rána, 24. decembra, kedy nám ho doniesli až do bytu. Podarilo sa a prekvapenie bolo na svete.

05. december 2011
vzhľadom na obmedzené kapacity v našom byte a vzhľadom na našu užšiu špecializáciu, sme sa rozhodli po dlho zvažovaní uvolniť do predaja Princa Salome a Harriettu Carolinne. bližšie info ochotne poskytneme mailom.

27. november 2011
náš malý Balu PK Cavies dnes odišiel do svojho nového domova k našim západným susedom. veríme, že nám nespraví hanbu a že novému majiteľovi bude robiť radosť aspoň tak, ako nám!

25. november 2011
večer, pri kontrole morčiatok sme zistili nemilú udalosť. Naša Imani Princes Carolinne nás nečakane a bez akýchkoľvek varovaní opustila. Do poslednej chvíle bola čulá a zdravá. Veríme, že teraz je so všetkými podobnými na nekonečných zelených lúkach. Bude nám chýbať.

12. november 2011
aj keď ešte nie je Mikuláša, dostali sme dnes ráno darček od našej Constance Silverday v podobe troch nádherných morčiatok. Jedno celé čierne, jedno zlaté agouti a posledné zlaté agouti s bielou. Do života im prajeme len to najlepšie! Fotky môžťe vidieť v našich odchovoch.

03. október 2011
30. septembra nás Beverly obdarila krásnym čoko-oranž-bielym morčiatkom. Držíme mu palce!!!

21. september 2011
Bohužiaľ, všetky mladé z Imaninho vrhu, aj napriek našim snahám, uhynuli.

18. september 2011
Imani Princes Carolinne nám dnes dala prekrásne morčiatka. Detailnejšie informácie nájdete v Našich odchovoch.

10. september 2011
dnešným dňom sa náš tím rozšíril o maličkú čokoládku Kara From Micky.

04. september 2011
Harriette Carolinne nás dnes potešila štyrmi krásnymi morčiatkami. Tri sú čierne s bielou (1 corronet a 2 sheltie) a jedno biele s čiernou (sheltia). Bližšie info oznámime v najbližších hodinách (...dňoch).

23. august 2011
vyzerá to tak, že čochvíľu budeme mať prírastky (klop-klop na drevo!). Harriette Carolinne, Imani Carolinne a Beverly von den Lüer-Schweinchen sú v "očakávaní". Zázrak by mal nasta už tento týždeň. Nádejným mamičkám držíme palce (aj na nohách).

20. august 2011
po dnešnom výlete na Agrokomplex v Nitre sa rady našich miláčikov rozrástol o 3 nové morčiatka. Dve sú už doma a tretie bude mať, dúfajme malé, meškanie. Pôvodným majiteľom vieme sľúbiť len to, že u nás sa budú mať morčiatka veľmi dobre.

11. júl 2011
pred malou chvíľou nám bol doručený Certifikát chovatelské stanice drobných hlodavců

28. jún 2011
dnešným dňom sa okruh našich miláčikov rozšíril o Beverly von den Lüer-Schweinchen ktorú sme získali z CHS von Adelaide. Ide o krásnu dámu v stredných rokoch. Všetky naše morčiatka ju prijali s nadšením. Veríme, že jej poskytneme aspoň taký dobrý domov, ako mala doteraz.

18. jún 2011
dnes sme sa zúčastnili 2. košickej výstavy ušľachtilých morčiat. Jake Galathilion získal CAC a 3. miesto v kategórii Dlhosrsté - JUNIOR. Carolina Silverday získala CAC. Všetkým našim morčiatkam gratulujeme

14. máj 2011
dnes sa rady našich morčiatok rozrástli o Princa Salome. Je to otec našej herečky Imani Princes Carolinne.

01. máj 2011
Dnes, tesne pred polnocou, nám došlo mailové potvrdenie registrácie v ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců. Okamžite sme si požiadali aj o registráciu názvu chovateľskej stanice.

16. apríl 2011
práve sme sa vrátili z 1. Registračnej párty. Z piatich prezentovaných morčiatok prešli registráciou všetky a 4 získali kartičky čakateľov na šampióna.

14. apríl 2011
morčiatka už takmer mesiac pripravujeme na 1. Registračnú párty, ktorá sa uskutoční túto sobotu.

19. február 2011
dnes bolo veľké kúpanie našich miláčikov. fotky nájdete na tejto adrese: fotoalbum

11. február 2011
dnes sme boli pre naše nové morčiatko v Uherskom Hradišti v CHS Porcellino. Harriette Caroline stihla počas krátkeho pobytu v Čechách prejsť registráciou. Zajtra sa pokúsime spraviť nejaké fotečky a pridáme ich sem.

03. február 2011
už za pár dní očakávame príchod novej samičky Harriette Carolinne z CHS PORCELLINO. Detailnejšie informácie prinesieme už o pár dní.

05. január 2011
nasadená nová verzia našich stránok.

31. december 2010
dnes sme domov doniesli nového dvojročného samca pre našu chameleóniu samicu.

23. december 2010
dnes sme boli po naše dve nové krásamice Caroline Silverday a Constance Silverday. Baby sa budú mať u nás dobre, ako ich spolubývajúci.